Bie interesimi për vaksinimi, brenda ditës jepen vetëm 533 doza

Aktuale

Bie interesimi për vaksinimi, brenda ditës jepen vetëm 533 doza

Më: 5 mars 2022 Në ora: 16:53
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë dhënë 533 doza të vaksinës kundër Covid-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.815.517 doza të vaksinës.

Deri më sot 817.151 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 98.099 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat