Hajdari: Qeveria e angazhuar në zbatimin e masave për ambientin e përshtatshëm të të bërit biznes

Aktuale

Hajdari: Qeveria e angazhuar në zbatimin e masave për ambientin e përshtatshëm të të bërit biznes

Më: 11 mars 2022 Në ora: 19:13
Hajdari

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari ka njoftuar se së bashku me këshilltarin për inspektime, Kushtrim Dakaj, ushtruesin e kryeinspektoren e Tregut, Lebibe Haliti, kanë vizituar pikat shitëse të derivateve, ku edhe është njoftuar nga afër për çmimet aktuale në tregun tonë.

Hajadri ka shkruar në Facebook se bizneset janë shtylla e zhvillimit ekonomik në Republikën e Kosovës.

Dhe mirëfunksionimi i tyre është gjithmonë prioritet i Qeverisë.

“Njëkohësisht angazhohemi në zbatimin e masave që kemi ndërmarrë sipas ligjit, për krijimin e ambientit të përshtatshëm të të bërit biznes në Kosovë, përfshirë mirëqenien e përgjithshme të qytetarëve tanë”, ka shkruar ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat