Kjo është deputetja e VV-së, e cila publikon për herë të parë këtë fotografi të saj gjatë kohës së luftës

Aktuale

Kjo është deputetja e VV-së, e cila publikon për herë të parë këtë fotografi të saj gjatë kohës së luftës

Më: 15 prill 2022 Në ora: 15:44
Shqipe Mehmeti Selimi

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Shqipe Mehmeti Selimi, ka publikuar për herë të parë një fotografi të saj, gjatë kohës sa ishte pjesë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Mehmeti Selimi, me këtë fotografi ka kujtuar e Zhegocit-Betejë e luftëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës të Zonës Operative të Karadakut, kundër forcave pushtuese e vrastare serbe.

Ajo shton se gjithmonë do të jam krenare që bashkë me babain tim isha pjesë e kësaj Beteje ashtu siç jam krenare që isha luftëtare e UÇK-së.

Shkrimi i plotë:

Sot pas 23 vitesh, kujtojmë Betejen e Zhegocit-Betejë e luftëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës të Zonës Operative të Karadakut, kundër forcave pushtuese e vrastare serbe.

Në atë Betejë, ranë heroikisht 8 dëshmorë dhe u plagosën dhjetra të tjerë.

Ato ditë të vështira lufte, bashkë me shumë luftëtarë, luftuam dhe qëndruam së bashku me bindjen dhe besimin e plotë se vetëm lufta dhe qëndresa e luftëtarëve sjellë lirinë.

Gjithmonë do të jam krenare që bashkë me babain tim isha pjesë e kësaj Beteje ashtu siç jam krenare që isha luftëtare e UÇK-së!

Lavdi të rënëve në Betejën e Zhegocit!

Lavdi gjithë dëshmorëve të rënë për Liri!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat