​Më në fund gjendet kompromisi, komisioni hetimor për energjinë pritet të formohet sot

Aktuale

​Më në fund gjendet kompromisi, komisioni hetimor për energjinë pritet të formohet sot

Më: 5 maj 2022 Në ora: 14:54
Seanca

Pas zhurmave dhe tensionit në seancën e sotme plenare të Kuvendit të Kosovës, është gjendur kompromisi për formimin e komisionit hetimor për krizën energjetike.

KosovaPress mëson se pas mbledhjes së jashtëzakonshme të Kryesisë së Kuvendit është vendosur që të formohet komisioni hetimor për energjinë në orën 15:00 në seancën plenare.

Gjatë ditës opozita ka kundërshtuar vazhdimin e seancës plenare pa u formuar komisioni hetimor për energjinë.

Seanca u përcoll me tensione të ashpra. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat