​Osmani: Figura e Skënderbeut do të na shërbejë si frymëzim dhe udhërrëfim drejt cakut tonë

Aktuale

​Osmani: Figura e Skënderbeut do të na shërbejë si frymëzim dhe udhërrëfim drejt cakut tonë

Më: 6 maj 2022 Në ora: 18:34
Skënderbeu

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në ditën e lindjes së heroit kombëtar Gjergj Kastrioti- Skënderbeu, ka thënë se ai është figura më dinjitoze dhe kyçe e historisë sonë kombëtare dhe lidhja jonë më e fuqishme me botën e qytetëruar evropiane.

Në mesazhin e presidentes Osmani, thuhet se në ditën e lindjes së tij, e kujtojmë kryetrimin që mbetet simbol i bashkimit, krenarisë dhe dinjitetit tonë kombëtar.

“Ai mbrojti Evropën, bashkësinë e popujve në të cilën synojmë të jemi edhe ne.

Figura e Skënderbeut do të na shërbejë si frymëzim dhe udhërrëfim drejt cakut tonë”, thuhet në mesazhin e Osmanit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat