“Atë nanë ua q...”/ Shpërthen Naim Miftari ndaj njerëzve të PRONTO-s

Aktuale

“Atë nanë ua q...”/ Shpërthen Naim Miftari ndaj njerëzve të PRONTO-s

Nga: N. Sh. Më: 21 maj 2022 Në ora: 14:45
Naim Miftari

Ish-eprori i lartë i UÇK-së, dhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari, ka shpërthyer ndaj disa njerëzve të PRONTO-s.

Kjo pasi, ata kanë publikuar disa fotografi të cilat janë fotomontazhë, duke akuzuar se Naim Miftari dhe shumë të tjerë janë fajtor për dënimin e Nasim Haradinajt dhe Hysni Gucatit nga Gjykata Speciale.

E kjo ka bërë që Miftari të i shanë me nënë.

Lexojeni shkrimin e plotë të Naim Miftarit:

Mbanu po... të Pronos atë nanë ua q..... ju trima të internetit e Facebookut me të vërtetë jeni pakurrizor e njerëz të ligë e tuzana, urimin e keni në emër temin.

Veç shkoni ju si sharllatana e rrehni gjoks nëpër studio televizive e luni rolët e ‘kasenecave’ role qëe ua kanë jepur natën Hashim Thaçi e Kadri Veseli e përzinu edhe në punë të drejtësisë që ju dora vet e keni sjellur në Kosovë dhe vet e keni votuar tani unë ju paskam faj dhe pastaj kur po ju dënojnë me plot meritë ia bëni si dhelpra, qani e piskatni se u kallë dynjaja.

Në këtë aspekt ju shumë keni të drejt me më akuzu vetëm pse nuk kam dëshmuar kundër Nasim Haradinajt edhe pse ju ka kruar bytha e vet i shtyrë nga fjalët dhe ndikimet e të tjerëve...

Dy herë e ka permend emrin tonë te RTV Mileva e Buzhaloviqit dhe ka gënjyer publikisht se kinse unë qenkam dëshmitar kundër Hashim Thaçit dhe shtabit të Rognerit, por prap nuk e kam akuzur apo dëshmuar kundër Nasim Haradinajt edhe pse e ka meritur një akuzë dhe një dëshmi!

Gjërat e mia i gjykojë unë vet, jo gjykatat as prokurorët e askujt sa i përket dekleratave tona të dhëna në Eulex dhe SPO dhe dekleratave publike, asnjë shkronjë ase edhe një fjali s’ja kisha hjekur atyre dekleratave as sot.

Ndoshta sot i kisha shtuar edhe disa fjali tjera, ndodhi e gjëra që i kam harruar, por gjithmonë deklerata dhe gjëra të vërteta!

Nëse s’ke armiqë nē Kosovë fole të vërtetën dhe mbahu mirë!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat