MSH publikon raportin: Nëntë raste të reja me COVID-19

Aktuale

MSH publikon raportin: Nëntë raste të reja me COVID-19

Më: 22 maj 2022 Në ora: 13:16
Foto ilustrim

Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar edhe nëntë raste të reja me COVID-19, ndërkaq nuk është raportuar për ndonjë rast vdekjeje.

Sot janë shëruar 34 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224 mijë e 981.

Në total numri i rasteve aktive është 188.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.828.469 doza të vaksinës.

Deri më sot 822 mijë e 842 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë, ndërsa 102 mijë e 561 me doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat