​Meta takon Osmanin: Koordinim në luftën kundër trafikut

Aktuale

​Meta takon Osmanin: Koordinim në luftën kundër trafikut

Më: 25 maj 2022 Në ora: 18:12
Foto nga takimi

Në kuadër të punimeve të “Forumit të Lirisë Ballkanike”, presidenti i Shqipërisë Ilir Meta zhvilloi sot një takim me homologen e tij kosovare, Vjosa Osmani.

Meta dhe Osmani ndanë të njëjtin vlerësim se institucionet e të dyja vendeve, veçanërisht ato ligj-zbatuese, duhet të rritin kapacitetet dhe të koordinohen më mirë në luftën e përbashkët kundër trafikut të qenieve njerëzore, si dhe çdo lloj trafiku tjetër, që kërcënon sigurinë kombëtare.

“Tepër i domosdoshëm edhe shkëmbimi i eksperiencave për mbrojtjen ligjore efektive, për të gjitha viktimat e trafikimit, duke u ofruar atyre më shumë qasje dhe ndihmë të pakushtëzuar”, tha presidenti Meta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat