​Prokuroria: Ende nuk dihen motivet e vrasjes në Ferizaj

Aktuale

​Prokuroria: Ende nuk dihen motivet e vrasjes në Ferizaj

Më: 28 maj 2022 Në ora: 13:11
Foto ilustrim

Prokuroria Themelore në Ferizaj thotë se ende nuk dihen motivet që çuan 30-vjeçarin Q.J. t;i marrë jetën me armë zjarri moshatarit të tij me inicialet G.H., në orët e para të ditës së sotme në Ferizaj.

Nga ky institucion konfirmojnë se autori i dyshuar Q.J. është në ndalim 48 orësh.

“Motivet lidhur me këtë ngjarje ende nuk dihen, ndërsa, i dyshuari Q.J. me vendim të Prokurorit të Shtetit, është ndaluar në kohëzgjatje prej 48 orësh, nën dyshimin për veprën penale ‘Vrasja e rëndë’ nga neni 173 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës”, thonë nga Prokuroria. 

Sot rreth orës 00:53 në rrugën “Rexhep Bislimi” në Ferizaj, tek marketi “Euro Market” kishte të shtëna me armë zjarri dhe sipas informacioneve të para dyshohet se personi me inicialet Q.J., ka shtënë me armë zjarri në personin tjetër me inicialet G.H., i cili si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë. 

Trupi i pajetë i viktimës, me urdhër të prokurorit është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë.

Prokuroria Themelore në Ferizaj thotë se ndaj të dyshuarit Q.J., brenda afatit ligjor, do të paraqesë edhe kërkesën për caktimin e masës së paraburgimit në Gjykatën Themelore në Ferizaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat