​Molliqaj: Provokim të panevojshëm situatën në oborrin e kuvendit

Aktuale

​Molliqaj: Provokim të panevojshëm situatën në oborrin e kuvendit

Më: 6 qershor 2022 Në ora: 12:50
Foto nga vendi i ngjarjes

Kryetari i Partiakë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj e ka konsideruar provokim të panevojshëm situatën në oborrin e kuvendit.

Ai për KosovaPress, ka thënë se kërkesat e veteranëve janë të drejta dhe rrethojat nuk janë hequr nga protestuesit.

Sipas tij, heqja e rrethojave në institucioneve ishte premtim i qeverisë Kurti.

Po ashtu, ai ka shtuar se numri i protestuesve të lënduar është më i madh se i policëve.

Deputeti i PDK-së, Rashit Qalaj, Bekim Haxhiu, Hajdar Beqa kanë dalë në oborr ku po qëndrojnë protestuesit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat