Osmani publikon foto nga takimi me kancelarin gjerman

Aktuale

Osmani publikon foto nga takimi me kancelarin gjerman

Më: 23 qershor 2022 Në ora: 12:15
Vjosa Osmani ka publikuar fotografitë nga takimi që pati me kancelarin gjerman Olaf Scholz

Presidentja Vjosa Osmani ka publikuar fotografitë nga takimi i shkurtë që pati me kancelarin gjerman Olaf Scholz para se të niste takimi BE-Ballkani Perëndimor në Bruksel.

“Me Kancelarin Scholz, i cili si gjithnjë është përkrahës i palëkundur i Republikës së Kosovës dhe perspektivës sonë evropiane”, ka shkruar Osmani.

Për këtë përkrahje, ajo ka shprehur edhe mirënjohjen e qytetarëve kosovarë.

Image
Vjosa Osmani ka publikuar fotografitë nga takimi që pati me kancelarin gjerman Olaf Scholz

“Në emër të popullit të Kosovës, faleminderit!”.

Osmani para tij takoi edhe presidentin e Francës, e cila është ndër shtetet skeptike për liberalizimin e vizave për Kosovën. Megjithatë, Osmani nuk zbuloi asgjë nga biseda me të, përveç fotografisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat