Qytetarët shprehen të zhgënjyer nga pritjet për liberalizim të vizave

Aktuale

Qytetarët shprehen të zhgënjyer nga pritjet për liberalizim të vizave

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 22:46
Ilustrim

Izolimin e Kosovës, e paraqitën në këtë mënyrë të rrethuar me gjemba.

Këtë marsh meraklitë e biçikletave po e bëjnë vetëm një ditë pasi Kosova u kthye nga Brukseli, pa një përgjigje konkrete rreth liberalizimit të vizave.

E këtu morën pjesë edhe përfaqësues të shoqërisë civile, të cilët po kërkojnë të drejtat për të përmbushur dëshirat e tyre në këtë sport.

Në këtë marsh, morën pjesë edhe dy deputetët nga partitë opozitare të Lidhjes Demokratike dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

Në anën tjetër, edhe disa qytetarë të tjerë shprehen të zhgënjyer nga pritjet.

Gjatë së enjtes dhe së premtes, në Bruksel u mbajt Samiti i Bashkimit Evropian.

Kanë kaluar katër vjet që kur Kosova ka plotësuar të gjitha kriteret e kërkuara nga Bashkimi Evropian. Mirëpo, ende nuk ka përgjigje nga BE-ja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat