Rritja e numrit të rasteve me Covid -19, MSH thirrje qytetarëve që të vaksinohen

Aktuale

Rritja e numrit të rasteve me Covid -19, MSH thirrje qytetarëve që të vaksinohen

Më: 28 qershor 2022 Në ora: 10:37
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë, u ka bërë thirrje qytetarëve që të vaksinohen me vaksinat kundër Covid -19.

MSH përmes një postimi në Facebook, ka shtuar ditë më parë është aprovuar dhënia e dozës së tretë e vaksinës për grup moshat 12+ vjeçare dhe për personat të cilët kanë marrë dozën e dytë të vaksinës se paku pesë muaj më parë.

Postimi i plotë i MSH-së:

Ministria e Shëndetësisë ka aprovuar ditë më parë dhënien e dozës së tretë të vaksinës kundër COVID-19 edhe për grup-moshën 12 + vjeçare, për personat të cilët kanë mërrë dozën e dytë të vaksinës kundër COVID-19 së paku pesë muaj më parë.

Vaksinimi kundër COVID-19 vazhdon të kryhet në njësitë e vaksinimit në kuadër të Kujdesit Parësor Shëndetësor nëpër komunat e Kosovës.

Ministria e Shëndetësisë u bën thirrje qytetarëve që të vaksinohen pa hezitim.

Vaksinimi është dëshmuar të jetë mënyra më e mirë dhe më efikase për të parandaluar infeksionin nga COVID-19, format e rënda të sëmundjes dhe vdekjet nga COVID-19.

Image
MSH thirrje qytetarëve që të vaksinohen
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat