Kurti: Posta e Kosovës në maj pati të hyra më të larta se sa shpenzime

Aktuale

Kurti: Posta e Kosovës në maj pati të hyra më të larta se sa shpenzime

Më: 28 qershor 2022 Në ora: 17:18
Albin Kurti

Kryeministri Albin Kurti, sot bashkë me ministren e Ekonomisë, Artane Rizvanolli e kanë vizituar Postën e Kosovës.

Ai, në një konferencë për media, i ka falënderuar të gjithë për mirëpritjen që ua kanë bërë sot.

“Diskutuam për shumë çështje rreth Postës së Kosovës, për sfidat dhe vështirësitë e këtij institucioni. Në muajin maj, që e lamë pas kemi pasur bilanc pozitiv, në postë të hyrat janë më të larta se shpenzimet. Kjo vjen si rezultat iu punës së përbashkët i këtij kolektivi që i ofron shërbime universale shtetit të Kosovë”,ka thënë Kurti.

Kurti ka shtuar se posta  ndihmon shumë asistencën sociale të Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat