​Lajçak mbërrin në veri, pritet nga Rakiq dhe kryetarët e komunave veriore

Aktuale

​Lajçak mbërrin në veri, pritet nga Rakiq dhe kryetarët e komunave veriore

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 11:55
Lajçak është duke qëndruar në veri të Mitrovicës

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është duke qëndruar në veri të Mitrovicës.

Ai aktualisht ndodhet në takim me ministrin për Komunitete dhe Kthim, Goran Rakiq dhe kryetarët e katër komunave veriore.

Takimi po mbahet brenda dyerve të mbyllura për media.

Jo zyrtarisht mësohet se qëllimi i vizitës së tij në veri është zbatimi i marrëveshjes për energjinë.

Mësohet se pas kësaj, Lajçak do të vizitojë Vallaqin dhe pikat kufitare Bërnjak dhe Jarinje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat