Hoti: NATO është më e fortë me Finlandën dhe Suedinë si anëtare

Aktuale

Hoti: NATO është më e fortë me Finlandën dhe Suedinë si anëtare

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 17:21
Avdullah Hoti

Ish-kryeministri Avdullah Hoti ka reaguar në lidhje me anëtarësimin e Finlandes dhe Suedisë në NATO. 

"NATO është më e fortë me Finlandën dhe Suedinë si anëtare të reja", shkroi Hoti duke vazhduard se "presim me padurim ditën kur Kosova të bëhet anëtare e Aleancës më të fuqishme në botë, e cila mbron vlerat dhe rendin demokratik."

Postimin e plotë mund ta gjeni më poshtë:

NATO është më e fortë me Finlandën dhe Suedinë si anëtare të reja.
Presim me padurim ditën kur Kosova të bëhet anëtare e Aleancës më të fuqishme në botë, e cila mbron vlerat dhe rendin demokratik.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat