Avokati i familjes së Marigona Osmanit: Raporti i autopsisë i tmerrshëm

Aktuale

Avokati i familjes së Marigona Osmanit: Raporti i autopsisë i tmerrshëm

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 19:34
Gazmend Rexhepi

Avokati i familjes së Marigona Osmanit, Gazmend Rexhepi, ka thënë se raporti i autopsisë të së ndjerës ka qenë i tmerrshëm.

Rexhepi ka thënë se kjo ka qenë vrasja më e tmerrshme që ka ndodh në Kosovë, që nga periudha e pasluftës.

“Raporti i autopsisë është i tmerrshëm. Unë si përfaqësues i familjes konsideroj që vrasje më të rëndë në periudhën e pasluftës në Kosovë nuk ka pasur, është vrasja më e tmerrshme që ka mujt me ekzistu”, tha Rexhepi

Tutje ai tha se vrasja e të ndjerës ka qenë e ngadalshme, duke i bërë dhunë sistematike.

“Cdo vrasje është e keqe, mirëpo vrasjet zakonisht me plumb janë vrasje të shpejta,. Këtu kemi të bëjmë me një vrasje të ngadalshme e të dhunshme”, tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat