Kuvendi pritet të zgjedhë anëtarin jo ekzekutiv të Bordit të BQK-së

Aktuale

Kuvendi pritet të zgjedhë anëtarin jo ekzekutiv të Bordit të BQK-së

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 11:07
Foto ilustrim

Ka filluar seanca e Kuvendit të Kosovës, ku pritet të përzgjidhet 1 anëtar jo-ekzekutiv i Bordit të Bankës Qendrore të Kosovës, përmes votës së fshehur.

Sipas radhës, tashmë deputetët kanë hyrë në procedurën e votimit.

Pikë tjetër e rendit të ditës është edhe formimi i Komisionit Ad-hoc për reformën zgjedhore në Kosovë.

Po ashtu, të zgjedhurit e popullit do të shqyrtojnë raportim vjetor të Performacës së Zyrës Kombëtare të Auditimit për vitin 2021, dhe raportimin vjetor financiar të Zyrës Kombëtare të Auditimit për vitin 2021.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat