Baraliu: Murati veç ja ka fut me deklaratën për veteranët, ku ka pas mi marrë 100 milionë Kosova në 98/9?

Aktuale

Baraliu: Murati veç ja ka fut me deklaratën për veteranët, ku ka pas mi marrë 100 milionë Kosova në 98/9?

Nga: A.ZH Më: 1 korrik 2022 Në ora: 15:50
Bleron Baraliu

Njohësi i çështjeve politike Bleron Baraliu, ka thënë se nuk e kupton pse ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati nuk e ka tërhequr ende deklaratën e tij për veteranët e UÇK-së.

Baraliu ka pyetur Muratin se ku do t’i merrte 100 milionë euro Kosova në vitet 98-99, për të rekrutuar mercenarët.

Sipas tij, ministri në vitin 2016 nuk e ka menduar mirë deklaratën e tij në aspektin e financimit të mercenarëve.

“Sa njerëz këtu besojnë se lufta kundër pushtuesit serb ka zgjatë vetëm 3 muaj, dhe për cilët 3 muaj a thua ka aluduar Hekurani?!: Jan-Mar 98 (Prekazi), Mar-Qer 99 (NATO sulmet), apo ndonjë periudhë tjetër? Dhe, nga ka ardh kjo shifra 2,000 euro në muaj, se programerat e Kosovës paguhen më shumë se kaq, e lëre më mercenarët!

P.S. ku ka pas mi marrë 100 milionë Kosova në 98/9 që me i rekrutu mercenarët?! Kredi prej Jugosllavisë/Serbisë?! Ndoshta ministri se ka mendu këtë aspekt, veç hajt ja ka fut qaty, si me krejt 'analizën' kishe e zbulova ujin e nxehtë! Nuk po kuptoj pse ende nuk e ka tërheq deklaratën, a thua vallë ende mendon kështu?! ”, ka shkruar Baraliu në një postim në Facebook./BS

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat