IKSHP del me një thirrje pas rritjes së rasteve me koronavirus

Aktuale

IKSHP del me një thirrje pas rritjes së rasteve me koronavirus

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 12:40
Ilustrim

Në Kosovë gjatë ditës së sotme janë shënuar edhe 205 raste të reja me koronavirus.

Duke e parë situatën, nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik po apelojnë tek qytetarët që kenë kujdes, të vaksinohen e në ambiente të mbyllura t’i vendosin masakat.

“Në vende të ndryshme të botës, po regjistrohen raste të shumta të COVID-19, sepse pandemia COVID-19 nuk ka mbaruar.

IKSHPK është duke vazhduar pandërprerë me testimin dhe gjurmimin e të gjitha rasteve, kontakteve të rasteve në komunitet dhe diagnostikimin laboratorik andaj të gjithë personat me kokëdhembje, kollitje, dhembje fyti, vështërsi në frymëmarrje, rrjedhje hundësh, temperaturë, plogështi, humbje e shijes, rekomandohen të testohen”, thuhet në reagimin e IKSHPK-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat