Mbi 1000 raste aktive me COVID-19, vaksinimi në nivelin më të ulët

Aktuale

Mbi 1000 raste aktive me COVID-19, vaksinimi në nivelin më të ulët

Më: 4 korrik 2022 Në ora: 08:58
Foto ilustrim

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka ftuar qytetarët të bartin maska në ambiente të mbyllura si dhe të vaksinohen, si masa mbrojtëse ndaj COVID-19.

Thirrja e IKSPHK-së vjen në kohën kur numri i rasteve aktive me këtë sëmundje ka kaluar 1000.

Të dielën ishin 1012, ndërkohë që vaksinimi mbetët në nivelet më të ulëta qëkur ka nisur ky proces para më shumë se një viti. Sipas njoftimit të së dielës të Ministrisë së Shëndetësisë, në 24 orët e fundit janë vaksinuar vetëm 14 qytetarë.

Ditëve të fundit është rritur dukshëm numri i të prekurve. Të dielën ishin 164 raste, ndërkohë që u shëruan 49.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat