Deputetja e LVV-së: Rasti Lushtaku nuk duhet të lidhet me Bekim Jasharin

Aktuale

Deputetja e LVV-së: Rasti Lushtaku nuk duhet të lidhet me Bekim Jasharin

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 00:57
Fitore Pacolli

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli në “Edicionin Special” foli edhe në lidhje me sulmin ndaj policëve që ndodhi në Skenderaj.

Ajo u shpreh se shpreson që organet e drejtësisë të marrin vendimin e duhur për ata që e kanë kryer këtë akt.

“Më vjen keq për policët që janë plagosur në detyrën e tyre dhe uroj që ata të shërohen sa më shpejtë që të jetë e mundur dhe që organet e drejtësisë të vendosin në mënyrën e duhur për ata që e kanë kryer këtë akt, sepse me veprime të tilla dërgojmë mesazhe jo të mira në Bashkimin Evropian”, tha ajo.

Tutje, ajo u shpreh se nuk duhet të flitet për Bekim Jasharin, por për personat që janë të përfshirë në këtë rast.

“Është gabim të ndërlidhim veprimet e dikujt tjetër me dikë tjetër, ndonëse kanë pasur çfarëdo kontakti apo miqësie, ata të cilët e kanë kryer krimin duhet të përgjigjen para drejtësisë dhe ne nuk duhet të ngrisim dilema për qytetarët e tjerë të Kosovës, prandaj nuk kemi pse të flasim për z.Jashari, mund të flasim për personat që kanë qenë të involvuar në krim dhe jo për të tjerët”, u shpreh tutje ajo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat