Mungesë kuorumi në Kuvend, dështojnë të votohen disa pika

Aktuale

Mungesë kuorumi në Kuvend, dështojnë të votohen disa pika

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 14:35
Kuvendi i Kosovës

Për shkak të mungesës së kuorumit, Raporti vjetor i Performancës së Zyrës Kombëtare të Auditimit për vitin 2021, nuk ka arritur të kalojë.

Për ishin vetëm 48 vota, duke ia pamundësuar kuorumin kësaj pike.

Opozita nuk ka marrë pjesë në votim.

Nuk pati kuorum as për votimin e Projektligjit për deklarimin, prejardhjen dhe kontrollin e pasurisë dhe të dhuratave. Në këtë pikë vetëm 52 deputetë morën pjesë në votim.

As për raportin vjetor të Agjencisë Kosovare të Privatizimit për vitin 2021 nuk pati kuorum.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat