Formohet Komisioni Ad-hoc për përzgjedhjen e një anëtari të Bordit për Ankesa të Mediave

Aktuale

Formohet Komisioni Ad-hoc për përzgjedhjen e një anëtari të Bordit për Ankesa të Mediave

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 14:55
Kuvendi i Kosovës

Kuvendi i Kosovës ka formuar Komisionin Ad-hoc për përzgjedhjen e kandidatëve për një anëtar të Bordit për Ankesa të Mediave. Ky Komision u votua me 72 vota për, asnjë kundër asnjë abstenim.

Komisioni do të udhëhiqet nga deputeti i LDK-së, Agim Veliu, ndërsa nënkryetar do të jetë Njazi Isaku i VV-së.

Nga PDK-ja do të jenë Isak Shabani dhe Floretë Zejnullahu. Nga partia në pushtet, Besim Muzaqi, Daorsa Kica-Xhelili, Valon Ramadani dhe Fitim Haziri, anëtarë të këtij komisioni.

Nga AAK-ja do të jetë deputetja Time Kadriaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat