Ish-presidenti Sejdiu i shkon në zyre Ministrit Mehaj, ky tregon për çka folën

Aktuale

Ish-presidenti Sejdiu i shkon në zyre Ministrit Mehaj, ky tregon për çka folën

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 16:53
Foto nga takimi

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka pritur sot në takim ish-Presidentin e Kosovës, Fatmir Sejdiun.

Për këtë takim ka njoftuar vetë Mehaj, përmes disa fotografive të publikuara në rrjetin social Facebook.

Ai ka treguar edhe temat për të cilat kanë folur me Sejdiun, duke thënë se diskutimet me të janë shumë të frytshme.

“Diskutimet me ish-Presidentin Sejdiu, si veprimtar, politikan dhe si akademik, janë shumë të frytshme për proceset zhvillimore të vendit, përfshirë edhe ato të sigurisë dhe mbrojtjes.

Sot prita në takim ish-presidentin Fatmir Sejdiu, me të cilin diskutuam për zhvillimet aktuale në mjedisin e sigurisë dhe mbrojtjes, procesin e integrimit euro-atlantik të Kosovës dhe për çështje tjera me interes për shtetin tonë. Gjithashtu diskutuam edhe për proceset reformuese dhe sfidat aktuale në procesin e integrimit evropian, për çka vlerësuam nevojën e forcimit të unitetit politik dhe qytetar të të gjithëve pa dallim”, ka shkruar Mehaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat