Albulena Haxhiu nënkupton se e ka qortuar Dimal Bashën për një deklaratë të tij

Aktuale

Albulena Haxhiu nënkupton se e ka qortuar Dimal Bashën për një deklaratë të tij

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 21:37
Albulena Haxhiu

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka folur rreth procesit të Vettingut dhe ndryshimeve që pritet të ndodhin në sistemin e drejtësisë pas rekomandimit nga Komisioni i Venecias.

Tutje, ajo komentoi edhe një deklaratë të kolegut të saj nga radhët e VV-së, Dimal Bashës, ku thoshte se në Kosovë nuk do të ketë asnjëherë drejtësi.

E parja e drejtësisë në vend tha se ka qenë reagim i momentit, teksa shtoi se nuk synon ta arsyetojë.

Tutje ajo iu lutë edhe deputetëve të tjerë që mos të japin deklarime të tilla.

"Po, pas kësaj deklarate i kam thënë qëndrimet e mia se pse ajo është e papranueshme. Unë mendoj se ka qenë reagim i momentit nga Basha, pa dashur ta arsyetojë. I kam dhënë qëndrimet e mia që reagimet e tilla nuk janë të duhura dhe natyrisht që i lus deputetët e Kuvendit mos t'i bëjnë të tilla", tha mes të tjerash Haxhiu .

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat