Haxhiu me bindje se janë të pakorruptuar, Miftaraj: A je e sigurt, po Martin Berishaj?

Aktuale

Haxhiu me bindje se janë të pakorruptuar, Miftaraj: A je e sigurt, po Martin Berishaj?

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 22:35
Albulena Haxhiu

Ministrja Albulena Haxhiu me bindje ka thënë se Qeveria Kurti është e pakorruptuar.

Menjëherë ka reaguar njohësi i drejtësisë, Ehat Miftaraj, duke e pyetur se a është e sigurt, e duke ia përmendur rastin e Martin Berishajt e disa të tjerëve.

‘’A jeni e sigurt. Shumë e sigurt? Kemi Martin Berishajn psh. Kemi rastin e fundit që është arrestuar zyrtari i Vetëvendosjes, prandaj këtë s’duhet thënë me absolut’’, tha Miftaraj.

’Zyrtari që po e përmend është në qeveri a?’’, pyeti Haxhiu.

‘’Martin Berishaj a është në qeveri, a është ambasador. Mimoza Kusari a është me aktakuzë për korrupsion.’’, ia ktheu Miftaraj.

‘’E kemi Agjencionin Kundër Korrupsionit. S’jam unë agjencioni’’, tha Haxhiu duke mos dhënë përgjigje konkrete kur pyetet për këta emra.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat