Aksioni në Shtërpcë, barten dokumentet e sekuestruara brenda Prokurorisë në Ferizaj

Aktuale

Aksioni në Shtërpcë, barten dokumentet e sekuestruara brenda Prokurorisë në Ferizaj

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 14:51
Rasim Maloku

Policia e Kosovës sot ka ndërmarrë një aksion në Shtërpcë, ku janë bastisur katër lokacione dhe janë sekuestruar dokumentacione dhe kamerat e vendosura nga strukturat ilegale serbe.

Teksa pas arritjes së materialit të sekuestruar në Prokurorinë e Ferizajt, është duke u bërë bartja e tyre nga kamionët në brenda ndërtesës.

Rasti është konfirmuar nga Prokurori në Ferizaj, Rasim Maloku, i cili është shprehur se janë duke e zbatuar një urdhëresë të gjykatës për kontroll dhe sekuestrim të dokumentacionit në objektin e strukturave ilegale.

“Jemi duke e zbatuar një urdhërese të gjykatës për kontroll dhe sekuestrim te dokumentacionit dhe pajisjeve ne objektin e strukturave ilegale”, është shprehur Maloku.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat