Hoti kritikon qeverinë Kurti: Nuk ua kemi borxh të na kthejnë prapa, me shamitë po na kthen tek Lufta e Dytë Botërore

Aktuale

Hoti kritikon qeverinë Kurti: Nuk ua kemi borxh të na kthejnë prapa, me shamitë po na kthen tek Lufta e Dytë Botërore

Nga: H.O. Më: 15 gusht 2022 Në ora: 09:53
Avdullah Hoti/ Albin Kurti

Ish kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në një postim të tij në Facebook ka komentuar zhvillimet e fundit në vend.

Ai shkruan se është e papërgjegjshmë të udhëhiqet vendi në këtë mënyrë dhe se nuk ua kemi borxh të na kthejnë me dekada prapa.

Postimi i plotë:

Po i përcjell me shqetësim zhvillimet e javëve të fundit. Është e papërgjegjshme të udhëhiqet vendi në këtë mënyrë. Nuk iu kemi borxh të na kthejnë me dekada prapa.

Fatkeqësisht, me reduktimet e energjisë po kthehet situata e viteve të para pas luftës çlirimtare 1998-1999. Ndërkaq, për ta mbuluar këtë keqmenaxhim po e hapin temën e shamive në shkolla, duke kthyer debatin e viteve të para pas Luftës së Dytë Botërore./Bota sot

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat