Haradinaj kërkoi dorëheqjen e Kurtit, vjen reagimi i parë nga Lëvizja Vetëvendosje

Aktuale

Haradinaj kërkoi dorëheqjen e Kurtit, vjen reagimi i parë nga Lëvizja Vetëvendosje

Nga: A.M. Më: 15 gusht 2022 Në ora: 20:39
Lëvizja Vetëvendosje

Nga Lëvizja Vetëvendosje kanë reaguar pas kërkesës së Ramush Haradinajt për dorëheqjen e kryeministrit Albin Kurti.

Këtë e ka bërë deputeti i kësaj partie, Enver Haliti.

Ai iu kundërpërgjigj Haradinajt, duke i thënë se është ai që duhet të tërhiqet nga politika.

“Pajtohem plotësisht që është koha ideale për të, bile pak e vonuar tërheqja e tij nga jeta politike e publike.

E shpëton vetën dhe na kursen neve”, shkroi Haliti në Facebook, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

Ramush Haradinaj paska thënë që është fisnike me ditë kur me u tërheqë.

Pajtohem plotësisht që është koha ideale për të, bile pak e vonuar tërheqja e tij nga jeta politike e publike.

E shpëton vetën dhe na kursen neve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat