Prokuroria konfirmon kallëzimin penal kundër ambasadorit Berishaj

Aktuale

Prokuroria konfirmon kallëzimin penal kundër ambasadorit Berishaj

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 15:45
Martin Berishaj

Zyra e Kryeprokurorit të Shtetit ka pranuar kallëzim penal kundër ambasadorit të Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj, nga Agjencioni Kundër Korrupsionit.

Kallëzimin penal e kanë dërguar në kompetencë në Prokurorinë Themelore në Prishtinë.

Këtë për Klankosova e ka konfirmuar Ekrem Luftiu, zëdhënësi i Prokurorisë Speciale.

Zyra e Kryeprokurorit të Shtetit, ka pranuar nga Agjencioni Kundër Korrupsionit kallëzim penal kundër personit me inicialet M.B”.

“Zyra e Kryeprokurorit të Shtetit, kallëzimin penal e ka dërguar në kompetencë në Prokurori Themelore në Prishtinë”, tha Luftiu.

Megjithatë, AAK-ja nuk mohoi as pohoi kallëzimin penal.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat