Vuçiq deklarohet nga Brukseli, shpreson të ndodhë kjo gjë

Aktuale

Vuçiq deklarohet nga Brukseli, shpreson të ndodhë kjo gjë

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 10:58
Josep Borell dhe Aleksandar Vuçiq

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka takuar sot në Bruksel Përfaqësuesin e Lartë të BE-së për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë dhe zëvendëspresidentin e Komisionit Evropian, Josep Borell dhe Përfaqësuesin Special të BE-së, Miroslav Lajçak.

Vuçiq ka shkruar në profilin e tij në Instagram “buducnostsrbijeav” se shpreson në zgjidhjen e problemit me Kosovën, edhe pse për këtë, sipas tij, ekzistojnë pak shanse.

“Fillimi i bisedimeve për problemet thelbësore në Kosovë.

Shpresoj për një zgjidhje, edhe pse nuk besoj fare”, shkroi Vuçiq.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat