Pas takimit me Kurtin, eksperti austriak reagon ashpër ndaj Vuçiqit: Është e turpshme kjo gjë!

Aktuale

Pas takimit me Kurtin, eksperti austriak reagon ashpër ndaj Vuçiqit: Është e turpshme kjo gjë!

Nga: A.M. Më: 18 gusht 2022 Në ora: 21:33
Foto nga takimi në Bruksel

Eksperti austriak Gunther Fehlinger ka reaguar pas takimit të mbajtur në Bruksel mes kryeministrit ALbin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq.

Fëhlinger kritikoi ashpër Vuçiqin për qasjen e tij, duke postuar një foto në rrjetin social Twittër.

Ai tha se presidenti serb duket sikur e kanë rrëmbyer dhe e kanë sjell në Bruksel.

Këtë qasje ai e cilësoi shumë të turpshme.

“Pse është @avucic duket sikur urren të jetë në kryeqytetin evropian?

Askush nuk e rrëmbeu, ai ishte i ftuar miqësisht dhe ai sillet në atë mënyrë, është e turpshme”, deklaroi eksperti austriak, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat