Tha se ishte ditë e vështirë për Serbinë në Bruksel, Luljeta Aliu i reagon Aleksandar Vuçiqit

Aktuale

Tha se ishte ditë e vështirë për Serbinë në Bruksel, Luljeta Aliu i reagon Aleksandar Vuçiqit

Nga: A.ZH Më: 18 gusht 2022 Në ora: 22:56
Luljeta Aliu

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pas takimit me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti në Bruksel, ka thënë se sot ishte ditë e vështirë për Serbinë.

Ai ka thënë se nuk mund të thotë nëse përpjekjet ishin të suksesshme.

“Të dashur qytetarë të Serbisë, një ditë e vështirë lamë pas nesh. Ishte një ditë e vështirë për të gjithë qytetarët dhe për mbarë vendin. Nuk mund të them nëse përfunduar me sukses”, ka theksuar Vuçiq.

Atij i ka reaguar analistja politike në Kosovë Luljeta Aliu, përcjell Bota sot.

“Kur NATO e trajton Kosovën si shtet sovran, këtij i kujtohet intervenimi i 1999. O dorëzim, o bomba ka qenë atëherë. Ky e din mirë, kur bëhet vështirë”, ka shkruar Aliu në një postim në Facebook.

Takimi i sotëm mes palëve në Bruksel përfundoi pa rezultat./Botasot

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat