​Homazhe për themeluesin e Spitalit Ushtarak të Brigadës 114 të UÇK-së

Aktuale

​Homazhe për themeluesin e Spitalit Ushtarak të Brigadës 114 të UÇK-së

Më: 24 shtator 2022 Në ora: 07:59
Dr. Lec Gradica

Sot bëhen 24 vite nga rënia heroike e themeluesit të Spitalit të parë Ushtarak në Brigadën 114 të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Dr. Lec Gradica.

Me rastin e shënimit të 24 vjetorit të rënies së heroit Dr. Lec Gradica, bëhen homazhe në Kompleksin e Varrezave të Dëshmorëve në Morinë të Skenderajt.

Homazhet mbahen sot duke filluar nga ora 11:00

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat