Sindikalisti Sefaj i reagon Kurtit: Nuk jam PAN-ist as Pianist

Aktuale

Sindikalisti Sefaj i reagon Kurtit: Nuk jam PAN-ist as Pianist

Më: 25 shtator 2022 Në ora: 14:55
Ali Sefaj

Përfaqësuesi i shoqatës sindikale të shërbyesve civilë, Ali Sefaj, ka reaguar ndaj kryeministrit, Albin Kurti, i cili në deklarimin e tij për grevën tha se sindikalistët janë të PAN-it (akronim i partive politike opozitare).

Sefaj kundërshtuar deklaratën e Kurti duke thënë se nuk është PAN.

“Nuk jam PAN-ist as Pianist. As çiftelisë s’di mi ra!”, ka shkruar Sefaj në Facebook, ku i ka bashkëgjitur një shkrim të tij ku kundërshtonte qeveritë e kaluara.

Ndërkohë, Kurti ka thënë se greva po bëhet për inat të qeverisë dhe se sindikalistët janë pjesë e partive opozitare, siç njihen PAN.

“Bëhet fjalë për një inati ndaj qeverisë së zhvillimit dhe shpresë. Sindikalistëve të PAN-it iu ka këputur sahati më 14 shkurt dhe aty iu ka ngelur sahati sindikalistëve dhe tani po dëshirojnë që t’ia bëjnë PAN-it opozitën, duke e bërë grevën armë kundër qeverisë.”, ka thënë ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat