Ia vranë nënën dhe vëllanë e më pas serbët ia prenë dorën vajzës së vogël

Aktuale

Ia vranë nënën dhe vëllanë e më pas serbët ia prenë dorën vajzës së vogël

Nga: H.O. Më: 1 tetor 2022 Në ora: 21:28
Foto e realizuar në Berishë, nga Esat Shala

Në një foto të publikuar në rrjetet sociale, Drenushë Gashi, vajza e vogël e kohës së luftës, kishte përjetuar një tmerr në jetën e saj.

Serbët kriminelë ia kishin vrarë nënën dhe vëllaun e më pas asaj ia kishin prerë dorën.

Në këtë foto të publikuar nga koha e luftës, thuhet ndër të tjera se ajo tashmë martuar e ka edhe fëmijë.

Kjo foto është realizar në malet e Berishës në vitet 1998/99. Foto nga Esat Shala.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat