​Balla: Komandantët e UÇK-së mbahen në Hagë mbi bazën e akuzave të paqena

Aktuale

​Balla: Komandantët e UÇK-së mbahen në Hagë mbi bazën e akuzave të paqena

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 11:49
Taulant Balla

Shefi i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka përmendur ish-krerët e UÇK-së që gjykohen në Hagë, në seancën solemne të kuvendeve të Kosovës dhe atij të Shqipërisë.

Ai ka thënë se duhet mbrojtur vlerat e luftës çlirimtare të UÇK-së.

"Sot komandantët e UÇK-së mbahen të arrestuar, mbi bazën e disa akuzave të paqena", ka thënë Balla.

Balla tha se liria e Kosovës ka qenë ëndërr e madhe e shqiptarëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat