Vrasja e gruas, Aliu thotë se nuk ka kontaktuar me askënd, “s’preferohet përmes telefonit të flitet për tema të ndjeshme”

Aktuale

Vrasja e gruas, Aliu thotë se nuk ka kontaktuar me askënd, “s’preferohet përmes telefonit të flitet për tema të ndjeshme”

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 22:33
Qemal Aliu

Gruaja shtatzënë e cila dyshohet se është vrarë nga burri i saj këtë të mërkurë, në oborrin e QKUK-së, mësohet të ketë banuar në Komunën e Shtimes.

Ajo kishte lajmëruar rastin e divorcit të saj në qendrën për punë sociale në këtë komunë.

Për këtë çështje, kryetari i Shtimes, Qemal Aliu, ka thënë se sot nuk ka kontaktuar as me komandantin e policisë e as me drejtorin e qendrës për punë sociale.

Arsyeja për moskontaktimin e tyre, sipas Aliut, është se “përmes telefonit, nuk mund të flitet për tema kaq të ndjeshme”.

Aliu, gjithashtu, tha se lajmin për vrasjen e 35-vjeçares e ka marrë nga mediat.

“Unë gjithçka që kam lexuar deri tash është nga media, dhe nuk kam arritur që të kontaktoj ende komandantin e policisë ose drejtorin e qendrës për punë sociale. Nuk e kam kontaktuar ende drejtorin e qendrës për punë sociale sepse nuk preferohet që përmes telefonit të flitet për tema kaq të ndjeshme”, ka thënë ai.

Ndryshe, kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti, në lidhje me këtë çështje, ka thënë se viktima ka qenë banore e rrethit të Shtimes, dhe se në atë komunë e ndjera e kishte lajmëruar rastin që 4 muaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat