Prokuroria Themelore në Prishtinë deklarohet rreth rastit të Sokol Halilit

Aktuale

Prokuroria Themelore në Prishtinë deklarohet rreth rastit të Sokol Halilit

Më: 2 dhjetor 2022 Në ora: 16:11
Sokol Halili

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka deklaruar rreth së dyshuarit për vrasjen e 35 vjeçares në QKUK, Sokol Halilit.

Prokuroria kanë bërë të ditur se i dyshuari ka kryer veprën penale “Vrasje e rendë” si dhe “mbajtja në pronësi kontrolle ose posedim i i paautorizuar i armëve”.

“Prishtinë, 2 dhjetor 2022 –  Prokuroria Themelore në Prishtinë, Departamenti i Krimeve të Rënda, njofton opinionin publik lidhur me çështjen penale kundër të pandehurit S.H. i dyshuar se ka kryer veprat penale ‘’Vrasje e rëndë’’ nga neni 173 paragrafi 1 pika 1.2 të KPKR-së, si dhe ‘’Mbajtja në pronësi kontrolle ose posedim të pa autorizuar të armëve’’ nga neni 366 paragrafi 1 të KPRK-së dhe veprën penale ‘’Mospërfillja e Gjykatës’’ nga neni 393 paragrafi 1 të KPRK-së”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë.

Prokuroria e Prishtinës ka njoftuar “se nga momenti kur është pranuar informata për kryerjen e veprës penale e deri më tani janë ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore për sigurimin e provave  dhe sigurimin e pranisë së të pandehurit në procedurë, si dhe me të pranuar informatën lidhur me rastin prokurori kujdestar menjëherë ka dal në vendin e ngjarjes së bashku me gjitha njësitet relevante policore”.

Ata gjithashtu siguruan opinionin publik se ky rast është duke u trajtuar me seriozitetin më të lartë.

“Andaj, sigurojmë opinionin publik se ky rast është duke u trajtuar me seriozitetin më të lartë nga Prokuroria Themelore në Prishtinë”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat