Ish-agjenti: Ja kush mban përgjegjësi për sulmin ndaj Sali Berishës

Aktuale

Ish-agjenti: Ja kush mban përgjegjësi për sulmin ndaj Sali Berishës

Nga: N. Sh. Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 16:24
Sali Berisha

Ish-kryeminsitri shqiptar, Sali Berisha sot është sulmuar gjatë protestës në Tiranë.

Ai është grushtuar nga një person.

Pas kësaj Sali Berisha deklaroi për mediat se personi që e sulmoi është një agjent i policisë kriminale.

Kreu i Partisë Demokratike i qëndron idesë se agresioni i ushtruar ndaj tij në protestën e 6 dhjetorit është i planifikuar nga Edi Rama.

“Gerti Shehu është agjent i policisë kriminale, kontingjent me minimale, siç futen me doza të vogla në rrethet e trafikantëve, me disa çrregullime, por fakti që zyra e Fugës, shpërndau me urgjencë këtë dokument shëndetësor për të dëshmon se gjithçka ishte e përgatitur,” – u shpreh Berisha.

Për këtë ka reaguar edhe ish-eprori i lartë i UÇK-së dhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari.

Ai thotë e Edi Rama mban përgjegjësi për këtë sulm.

Më poshtë reagimi i plotë i Naim Miftarit:

Sulmohet simboli që mposhti komunizmin dhe futi Shqipërinë në NATO!

Sulmi fizik kundër dr. Sali Berishës është i orkestruar politikisht dhe jo i rastit,

Nëse sulmuesi është i sëmurë mental si ndodhi e nuk e goditi dikan tjetër nga dhjetëra mijëra prortestus tjerë, por priti z. Berisha për ta përqeshur e ulur publikisht, dhe i biri i xhelatit komunist vëllau i Aleksader Vuçiqit të Serbisë, nëpnunësi i Sarosit, e vëllau i hajnit e tradhtarit të Kosoves Hashim Thaçi që së bashku donin ta ndanin edhe Kosovën është Edvin Kristaq Rama, është dhe mban përgjegjësinë e plotë për pasojat tjera që do të rrjedhi  ma vonë!

z. Sali Berishës i dëshirojmë shërim të shpejtë, edhe pse e dimë fort mirë se doktori nuk është njeri që dorëzohet kurrë para vështirësive e katrahurave!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat