Shpërthime në veri, Krasniqi thirrje Kurtit: Fol Kryeministër!

Aktuale

Shpërthime në veri, Krasniqi thirrje Kurtit: Fol Kryeministër!

Nga: N.E. Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 18:46
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka reaguar pas raportimeve për shëpërthime në veri.

Krasniqi ka thënë se Serbia nuk duhet të kalojë në veriun e Kosovës.

Sipas tij, Serbia po tenton ta destabilizojë Kosovën, ndërsa Kryeministri flet për zhvillimet në Ukrainë e Kinë.

“Serbia nuk duhet të kalojë në veriun e Kosovës! Institucionet e shtetit sot janë sulmuar në komunat e veriut. Kandidatët tanë janë kërcënuar. Serbia po tenton ta destabilizojë Kosovën, ndërsa Kryeministri i vendit, që na flet për zhvillime prej Ukrainës e deri në Kinë, po heshtë për situatën në veri. Fol Kryeministër!”, ka shkruar Krasniqi në Facebook.

Postimi i plotë:

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat