Osmani: Nuk besoj që do të ketë problem për mbarëvajtjen e zgjedhjeve në veri

Aktuale

Osmani: Nuk besoj që do të ketë problem për mbarëvajtjen e zgjedhjeve në veri

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 21:12
Pamje nga veriu i Kosovës

Kandidati për kryetar në Mitrovicën e Veriut nga Iniciativa Qytetare, Betim Osmani, vlerëson se shpërthimet që ndodhën në veri të vendit dhe thyerja e zyrave të KQZ-së aty është presion që po i bëhet qytetareve serbë nga vetë institucionet e Beogradit dhe nga disa persona që sipas tij janë shumë të njohur për institucionet e sigurisë së Kosovës.

Sipas tij, nëse secili institucion e bën punën e vet, beson që nuk do të ketë ndonjë problem.

“Unë besoj në institucione, andaj nuk besoj që do të ketë ndonjë problem për mbarëvajtjen e zgjedhjeve.

Besoj në institucione. Ato janë kompetente dhe thirrën në realizimin e zgjedhjeve kudo në territorin e Kosovës dhe shpresoj dhe besoj në institucionet e Republikës së Kosovës që do t’i organizojnë ashtu siç është më së miri”, deklaroi Osmani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat