Escobar në Bosnje e Hercegovinë, të hënën e ardhshme pritet të vijë në Kosovë

Aktuale

Escobar në Bosnje e Hercegovinë, të hënën e ardhshme pritet të vijë në Kosovë

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 11:32
Gabriel Escobar

Përfaqësuesi Special i Departamentit Amerikan të Shtetit, Gabriel Escobar ndodhet në Bosnje e Hercegovinë. Kjo është konfirmuar nga Ambasada e SHBA-së në Sarajevë, teksa kanë dhënë detaje për një organizim që ndërlidhet me ndihmën e grave boshnjake në të bërit biznes.

“Nder i madh të takosh ndërmarrës të jashtëzakonshëm dhe të dëgjosh historitë e tyre të suksesit. Qeveria Amerikane është e nderuar që mbështet Akademinë për Gratë Ndërmarrëse, program që ndihmon 60 gra në Bosnje për të nisur dhe rritur bizneset e tyre”, thuhet në njoftimin e Ambasadës.

Ky udhëtim i Escobar drejt Bosnjës vjen në një kohë kur në media është raportuar se ai bashkë me këshilltarin special të Blinken, Derek Chollet, do të qëndrojnë për një vizitë edhe në Kosovë.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat