Lajçak takon të dërguarën e Greqisë për Ballkanin Perëndimor, bisedojnë për marrëdhëniet Kosovë-Serbi

Aktuale

Lajçak takon të dërguarën e Greqisë për Ballkanin Perëndimor, bisedojnë për marrëdhëniet Kosovë-Serbi

Më: 24 janar 2023 Në ora: 23:23
Foto nga takimi

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka takuar të dërguarën e Greqisë për Ballkanin Perëndimor, Sofia Grammata.

Lajçak në Twitter, ka shkruar se me Grammaten kanë biseduar për marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë. 

“Me të dërguarën e Greqisë për Ballkanin Perëndimor, sot diskutova për përpjekjet e BE-së mbi avancimin e normalizimit të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë si dhe rolin e rëndësishëm të Greqisë në regjion”, ka shkruar Lajçak.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat