Edhe Gërvalla e ftuar në takimin Ambasadës Amerikane për Asociacionin

Aktuale

Edhe Gërvalla e ftuar në takimin Ambasadës Amerikane për Asociacionin

Më: 28 janar 2023 Në ora: 19:08
Albin Kurti dhe Donika Gërvalla

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Donika Gërvalla, është ftuar në takimin e 31 janarit, i thirrur nga ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës me partitë politike dhe shoqërinë civile në Kosovë. 

Temë diskutimi do të jetë modaliteti për formimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe.

Këtë e ka bërë të ditur deputetja e Listës Guxo, Jeta Statovci. 

“Po është ftuar kryetarja e Listës Guxo në cilësinë e zëvendëskryeministres. Në raport me pjesëmarrjen, mund të them që do jemi të përfaqësuar”, tha ajo. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat