Berisha: Deklarata e Milanoviqit për Kosovën është dashakeqëse

Aktuale

Berisha: Deklarata e Milanoviqit për Kosovën është dashakeqëse

Më: 31 janar 2023 Në ora: 11:32
Zyrtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Anton Berisha

Zyrtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Anton Berisha ka reaguar lidhur me deklaratën e presidentit të Kroacisë, Zoran Milanoviq se “Kosova i është rrëmbyer Serbisë”.

Berisha thotë se kjo deklaratë e Milanoviq duket se është shprehje e pakënaqësisë për kompetencat që ka në politikën e brendshme të Kroacisë në raport me kryeministrin Andrej Plenkovic.

Berisha thotë se Milanoviq fillimisht i ka bërë deklarata të ngjajshme edhe për luftën në Ukrainë dhe se tashmë ka filluar që të flasë edhe për Kosovën duke u bërë “yll i medaive ruse dhe serbe”.

Sipas Berishës një paralelizëm i tillë i bërë nga Milanovic përtej dëshirës për të mbeturnë vëmendje është edhe dashakeqës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat