Ambasadorja izraelite viziton Doganën e Kosovës

Aktuale

Ambasadorja izraelite viziton Doganën e Kosovës

Më: 2 shkurt 2023 Në ora: 16:14
Ambasadorja Tamar Ziv

Ambasadorja Tamar Ziv, Ambasadore jorezidente e Shtetit të Izraelit në Republikën e Kosovës dhe Roy Roznek, anëtar i Kryesisë së Federatës së Dhomavetë Tregtisë të Shtetit të Izraelit (FICC), sot vizituan Drejtorinë e Doganës së Kosovës.

Në Doganë  Ziv u prit nga menaxhmenti i lartë i Doganës, në krye me Drejtorin e Përgjithshëm Agron Llugaliu me bashkëpunëtor.

Fillimisht, Drejtori I Përgjithshëm  Llugaliu në pika të shkurta, informoi znj. ZIv me zhvillimet e Doganës në përgjithësi, me punën dhe angazhimin, në mbledhjen e të hyrave, sfidat dhe planet për të ardhmen.

Gjithashtu në takim është diskutuar mundësia thellimit të bashkëpunimit të ndërsjellët ekonomik tregtarë në me të Kosovës dhe Izraelit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat