Xhigoli: Viktimat e dhunës kanë nevoja të ndryshme

Aktuale

Xhigoli: Viktimat e dhunës kanë nevoja të ndryshme

Më: 4 shkurt 2023 Në ora: 14:45
Abaz Xhigoli

Abaz Xhigoli, drejtor në Qendrën për Punë Sociale në Fushë Kosovë, ka thënë se ata merren me viktimat e dhunës pasi policia t’i identifikojë si të tilla.

“Jemi të obliguar që të interferojmë dhe të jemi prezentë me rastin e dhënies së deklaratës në mënyrë që t’i shohim nevojat dhe t’i renditim aktivitetet”, ka thënë Xhigoli në emisionin Familja Ime.

Viktimat kanë nevoja të ndryshme pasi t’i nënshtrohen dhunës psiqike dhe fizike”.

Ai ka theksuar se pjesës dërmuese të viktimave u ofrohet siguria.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat