Visar Ymeri: Në planin franko-gjerman mungon njohja, Kurti duhet të ketë përgjegjësi për këtë

Aktuale

Visar Ymeri: Në planin franko-gjerman mungon njohja, Kurti duhet të ketë përgjegjësi për këtë

Më: 7 shkurt 2023 Në ora: 07:08
Visar Ymeri

Analisti Visar Ymeri thotë se plani franko-gjerman të cilën kryeministri Kurti e pranoi, nuk parasheh njohje të Kosovës nga Serbia.

Ymeri tha në Debat Plus se për këtë përgjegjës është kryeministri Albin Kurti dhe i njejti duhet të jap sqarime për këtë.

“Plani franko-gjerman nuk përkthehet me njohje në qendër që ne kemi lobuar si shtet, duke pasur përkrahjen e SHBA-ve… Kurti duhet të ketë përgjegjësi për këtë (për planin franko-gjerman), njohja në këtë plan mungon dhe Kurti duhet të na tregojë se pse”, ka thënë Ymeri.

Analisti Visar Ymeri thotë se plani franko-gjerman të cilën kryeministri Kurti e pranoi, nuk parasheh njohje të Kosovës nga Serbia.

Ymeri tha në Debat Plus se për këtë përgjegjës është kryeministri Albin Kurti dhe i njejti duhet të jap sqarime për këtë.

“Plani franko-gjerman nuk përkthehet me njohje në qendër që ne kemi lobuar si shtet, duke pasur përkrahjen e SHBA-ve… Kurti duhet të ketë përgjegjësi për këtë (për planin franko-gjerman), njohja në këtë plan mungon dhe Kurti duhet të na tregojë se pse”, ka thënë Ymeri.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat